„Praca za granicą” – Dlaczego Holandia? Dlaczego za pośrednictwem Agencji?

Holandia kojarzy się z czarującym krajem tulipanów, serów, wiatraków i rowerów. Jest to przyjazne i nowoczesne Państwo, w którym każdemu żyje się i pracuje komfortowo.
Holenderski rynek pracy niezmiennie, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków.

Z czego wynika atrakcyjność tego rynku ?
Holandia proponuje duży wybór ofert pracy, zarówno w branży ogrodniczej, rolniczej, produkcyjnej, logistycznej, jak i w przetwórstwie spożywczym. Każdy zainteresowany podjęciem pracy za granicą, znajdzie dla siebie odpowiednie zajęcie. W przypadku osób zainteresowanych wyjazdem tylko na kilka tygodni, odpowiednie będą oferty sezonowe. Holenderscy Pracodawcy chętnie podejmą współpracę, również z osobami zainteresowanymi pobytem na dłuższy okres czasu.
Najczęstszą obawą wśród osób decydujących się podjąć pracę w Holandii, jest znajomość języka. W Holandii, właściwie wszyscy, posługują się językiem angielskim. Dlatego nie ma wymogu znajomości języka niderlandzkiego, który, w opinii wielu, do łatwych nie należy.
W przypadku prostych prac ogrodniczych czy rolniczych, zwłaszcza tych krótkoterminowych, posługiwanie się j. angielskim nie jest wymogiem koniecznym i jest to kwestia drugorzędna.

Ważnym czynnikiem wpływającym na wybór Holandii, jako kraju do którego warto wyjechać w celach zarobkowych, jest właśnie możliwość uzyskania korzystnego wynagrodzenia. Stawki bowiem są atrakcyjne, począwszy od stanowisk niższego szczebla, kończąc na specjalistach. Niezwykle istotne jest jednak to, że pensja wpływa na konto, regularnie co tydzień.
W wielu krajach zachodnich, wynagrodzenie jest wypłacane raz w miesiącu.
Warto wspomnieć także, o dodatku wakacyjnym i urlopowym, przysługującym każdej osobie pracującej na terenie Holandii.

Kolejna kwestia, która inspiruje do podjęcia pracy w Holandii, to odległość od Polski. Możliwości podróżowania jest kilka, m.in. drogą lotniczą, busami, autokarami lub własnym samochodem. Potrzebne jest jedynie kilka/ kilkanaście godzin, aby przyjechać do Polski np. na weekend.
Poza tym, nie można nie wspomnieć o tym, iż polscy Pracownicy, ze względu na swoje zaangażowanie, są cenieni wśród Pracodawców holenderskich.

Jeśli decyzja dotycząca wyjazdu do Holandii została podjęta, to pojawia się kolejne pytanie.
Czy próbować swoich sił w tym kraju, na własną rękę, czy skorzystać z usług agencji pośrednictwa i zatrudnienia?

Wyjazd przez agencję daje gwarancje legalnego zatrudnienia.
Zyskuje się pewność, że w kwestiach formalnych udzielana jest pomoc. Agencja, przed wyjazdem dostarcza komplet informacji związany m.in.: z charakterem pracy, jej miejscem, zakwaterowaniem, czy opieką na miejscu. Tego typu instrukcje są szczególnie cenne, zwłaszcza dla osób decydujących się wyjechać do Holandii po raz pierwszy. I tu, warto zwrócić uwagę na temat dotyczący wspomnianego zakwaterowania. Decydując się na podjęcie pracy w Holandii, bez udziału agencji, trzeba samodzielnie wynająć mieszkanie. Należy pamiętać, że konieczna jest wpłata kaucji, czasem są to kwoty sięgające nawet 1000 euro. Ponadto, podpisując umowę najmu mieszkania, zazwyczaj konieczna jest deklaracja pozostania w nim przez ROK. Jest to ryzykowne, ponieważ w międzyczasie można stracić pracę, a zobowiązania czynszowe trzeba pokrywać.

Agencja zatrudnienia, oprócz pracy, oferuje również zakwaterowanie.
Jest to komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób debiutujących na holenderskim rynku pracy.
Nie trzeba również martwić się o przejazd z miejsca zamieszkania do pracy i z powrotem, ponieważ Agencja organizuje transport.

Decydując się na korzystanie z usług Agencji, można zyskać to co najważniejsze podczas podejmowania pracy za granicą, czyli poczucie bezpieczeństwa. To Agencja właśnie zajmuje się koordynowaniem wyjazdu.
Przede wszystkim, stały kontakt z Przedstawicielami Agencji, daje możliwość zdobywania cennych informacji i wyjaśniania pojawiających się wątpliwości.

Zatem…
Nie ma na co czekać, pora zakasać rękawy i skontaktować się z Ab Job Service Polska, a my zajmiemy się resztą.

Autor:

Kinga Kulczykowska,

Kierownik oddziału, Specjalista ds. Rekrutacji