Praca w Holandii – czy nadal warto?

Praca w Holandii - czy nadal warto

Praca w Holandii – czy nadal warto?

Holandia to kraj pięknych tulipanów, wiatraków i malowniczego krajobrazu – jednak to nie wszystko , co przyciąga tam ludzi. Holandia od dawna uchodzi za jedno z najbardziej rozwiniętych państw na świecie, o dynamicznej gospodarce, wysokim standardzie życia i tolerancyjnym społeczeństwie. Jednak czy praca w Holandii nadal faktycznie opłaca się?

Możliwości zatrudnienia

Holandia oferuje zróżnicowane rynki pracy, a wielu pracodawców jest gotowych zatrudniać obcokrajowców. Kraj ten jest szczególnie atrakcyjny dla osób chcących pracować w logistyce, na produkcji czy też w sektorze zielonym. Warto wspomnieć, że Holandia jest jednym z liderów w dziedzinie technologii i innowacji, co przekłada się na dostępność ciekawych ofert pracy dla specjalistów w tych dziedzinach. Na naszej stronie internetowej możesz sprawdzić jakie oferty pracy mamy Ci do zaproponowania – https://abpraca.pl/nasza-oferta-kategoria/praca-za-granica/.

Wynagrodzenie i benefity

Pracownicy w Holandii cieszą się stosunkowo wysokimi wynagrodzeniami w porównaniu z niektórymi innymi krajami europejskimi. Płaca minimalna dla pracownika powyżej 21 lat wynosi 1995 Euro brutto miesięcznie. Jednak w wielu branżach zarobki są znacznie wyższe, co pozwala na komfortowe życie. Jako agencja zapewniamy również wiele benefitów – system poleceniowy, możliwość rozpoczęcia kursu nauki j. holenderskiego, jak i również atrakcyjne systemy premiowe. Istnieją również inne dodatki do wynagrodzeń tj. dodatek na mieszkanie, dopłata do ubezpieczenia czy też dodatek wakacyjny.

Koszty życia

Mimo korzystnych wynagrodzeń, koszty życia w Holandii są stosunkowo wysokie, zwłaszcza w miastach takich jak Amsterdam, Rotterdam czy Utrecht. Wynajem mieszkania, żywność, transport czy rozrywka mogą być dość kosztowne, dlatego ważne jest odpowiednie zaplanowanie budżetu, aby utrzymać komfortowy standard życia – a to zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie.

Czy to się opłaca?

Podsumowując, praca w Holandii może być atrakcyjną opcją dla wielu osób, szczególnie tych z odpowiednimi umiejętnościami zawodowymi. Wysokie wynagrodzenia, korzystne systemy podatkowe oraz liczne benefity socjalne przyciągają obcokrajowców do tego kraju. Odpowiednie zarządzanie pieniędzmi pomoże Ci podreperować Twój budżet.

Autor:
Kamila Mainka-Stasiak
Rekruter w AB Job Service